Jak promować bloga?

Jeżeli zastanawiasz się jak promować bloga i zdobywać nowych czytelników to dobrze trafiłeś. Promocja bloga jest bardzo ważna, jeżeli chcemy odnieść sukces. Oczywiście, niektóre blogi zdobędą popularność i obronią się samymi dobrymi tekstami, ale warto, mając na to wpływ, dopomóc trochę szczęściu.

  • Media społecznościowe: Czyli Facebook, Twitter, Google+ (Linkedin, Goldenline) to jedno z najważniejszych elementów promocji.
  • Social Bookmarking: Serwisy zbierające najciekawsze newsy, artykuły, zdjęcia z sieci i dające możliwość użytkownikom punktowania ich aż trafią na stronę główną. Polskimi stronami social bookmarking są Wykop.pl oraz Strims.pl
  • Komentarze: Promować bloga i zdobywać czytelników można również poprzez komentowanie innych blogów. Warto poświęcić każdego dnia chwilę czasu, by przejrzeć interesujące blogi i zostawić komentarz.
  • Treść: Content is the king. Treść stanowi całą istotę bloga, nawet najlepsza promocja nie zapewni dużej ilości czytelników jeżeli nie będą oni mieli czego czytać.
  • Wpisy gościnne: Zapytaj się bardziej popularnych blogerów czy istnieje możliwość opublikowania na ich blogu wpisów gościnnych, i jeżeli tak – wykorzystaj to!
  • Marketing: Czyli wszystkie dodatkowe działania. Umieść link do swojego bloga na wizytówce, stwórz vlepki czy ulotki z adresem Twojego bloga, myśl poza schematami by znaleźć najlepsze rozwiązanie.
  • Google: Pisz artykuły wykorzystując longtail czyli zasadę długiego ogona. Nie skupiaj się na głównych słowach kluczowych, ale staraj się pisać na tematy bardziej konkretne. Przeczytaj więcej o longtail.
  • Fora Internetowe: Dołącz do for internetowych związanych z tematyką Twojego bloga i zacznij się udzielać. Umieść link do swojego bloga w sygnaturze, oraz udzielaj porad i pomagaj innym forumowiczom.

A Wy? Jakie metody stosujecie by zareklamować swojego bloga i zdobyć nowych czytelników? Piszcie w komentarzach, i podzielcie się tym artykułem z innymi!

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Jak promować bloga?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Joanna
Gość

Miło mi, że jestem pierwszą osobą, która komentuje. Widzę, że nie poruszyłeś tej kwestii więc chętnie podzielę się artykułem, który napisałam na bloga FreshMaila o promocji blogów poprzez newsletter http://freshmail.pl/blog/newsletter-na-blogu-5-dowodow-na-to-ze-dziala/ Daj proszę znać jeśli masz jakieś uwagi, na pewno je uwzględnię przy kolejnych postach 🙂

Beniamin Czajkowski
Gość

Nigdy nie mogłem przemóc się do Blogowani, ale teraz widzę że osiągnięcie minimum, to maximum 😀

Mam nadzieje(no może częściowo marzenie :P) że z czasem staniem razem na równi w blogowaniu! Pozdrawiam.

Mateusz Kiszło [JZP blog]
Gość

Hej.

Jeśli chodzi o sprawdzanie jak często dana fraza jest wyszukiwana polecam to narzędzie:http://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

sylwesterseo
Gość

Przymykam oko na to, że jest to ręczny spam 😉 -na disqusie widać wszystkie aktywności- Bardzo dziękuję, że podzielił się Pan z nami tą informacją. Bardzo dobrym narzędziem jest również SEMRUSH.

moneygrabbing
Gość

Co do Facebooka to warto korzystać z grup. Czyli zarejestrować się tam gdzie są nasi potencjalni czytelnicy i zacząć się udzielać. Efekty będą szybko. Potwierdzam, gdyż sprawdzona jest to metoda.

wpDiscuz